Skip to main content
Haber

FENERCİOĞLU İSPANYA’DA KONUT PAZARINA GİRDİ

By 3 Ağustos 2023No Comments

 


Alanya bölgesinde kurulan ve kısa zamanda birçok projeye imza atan Fenercioğlu AŞ, hali hazırda Antalya, Bodrum, Alanya ve Kıbrıs’ta 20 şantiyede projelerine devam ediyor. Şirketin bir diğer büyüme alanı ise İspanya. “Şu an yaklaşık 100’e yakın mühendisle çalışmalarına devam ediyoruz. Anlık olarak devam eden 20 projemiz var ve 30 adet şantiyeye ulaşmayı hedefliyoruz” diyen Fenercioğlu AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, “Bu projelerimizi şu an planlama aşamasındayız ve bu rakamlar yılsonuna doğru biraz daha artabilir. Aynı zamanda Antalya’da yeni imara açılan Altıntaş bölgesinde de projemiz var. Hızlı bir şekilde inşaatlarımıza başlamayı hedefliyoruz” diye konuştu. Özellikle Rusya-Ukrayna savaşından sonra Antalya bölgesine çok ciddi bir yabancı talebi oluştuğunu belirten Fenercioğlu şöyle konuştu: “Sadece Rusya ve Ukrayna değil özellikle Kazakistan ve Afganistan bölgelerinde yaşanan belirsizliklerden ötürü de birçok ülke vatandaşı oradan ülkemize geldi. Şu an bunların yanı sıra zaten Antalya bölgesine yoğun bir turist talebi vardı. Özellikle son dönemde yapılan istatistiklere göre yaklaşık 111 ülke vatandaşı Antalya bölgesinde mülk edinmiş durumda. Biz de merkezimizi Alanya ve Antalya’da oluşturduk ama uzun vadede buradaki iş hacmimizi biraz daha büyüterek Türkiye bazında bilinen bir firma olmayı hedefliyoruz. Şu an aynı anda 30 şantiye kurma kapasitesinde olduklarını kaydeden Fenercioğlu, “Kısa vadede hedefimiz aynı anda dünyanın farklı lokasyonlarında 50 şantiyeye çıkabilmek. Bununla alakalı da başta İstanbul lokasyonlu birçok bölgede hedeflerimiz var” açıklamasını yaptı. Antalya, Bodrum, Kıbrıs ve İspanya’da yeni projelere başladıklarını aktaran Fenercioğlu, “Şu an yaklaşık hedeflediğimiz daire sayısı kısa vadede 3 bin adet” dedi.

İspanya’nın sahillerinde yatırım yapıyor

Yurtdışındaki hedefleri hakkında da konuşan Aycan Fenercioğlu, “Yavru vatan Kıbrıs’ta yatırımlara başladıktan sonra şu an İspanya’nın güney kısımlarında sahil alanlarına yatırımlara başladık. O bölgede İspanya’dan başlayarak turistlerin rağbet gösterdiği lokasyonlarda inşaat yapmayı hedefliyoruz” dedi. Projelerinde genel olarak yabancıya satışı hedeflediklerini anlatan Fenercioğlu, “Projelerimizin yüzde 90 gibi önemli bir kısmını yabancı müşteriler alıyor” bilgisini verdi.

Kentsel dönüşüm fonu hazırlığında

Kentsel dönüşümün hızlanması için kentsel dönüşüm fonu önerisini dile getiren Aycan Fenercioglu, “Türkiye’de bugüne kadar kurulmuş kentsel dönüşüm fonu yok. Biz de bununla ilgili çalşmalara başladık ancak henüz hazırlık aşamasındayız. Dünyada da bu konuyla ilgili şu ana kadar bir örnek yok. Ancak kentsel dönüşüm özellikle Türkiye’nin şu an gündeminde olan bir konu. Biz de kentsel dönüşüm fonuyla hem hak sahiplerini hem de yatırımcıları ortak paydada buluşturabileceğiz.” dedi.