Skip to main content
Haber

FENERCİOĞLU, KIBRIS’TA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

By 10 Ağustos 2023Ağustos 19th, 2023No Comments

Yurtiçi ve yurtdışında projeleri devam eden Fenercioğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, Ağustos’un ikinci yarısında Kıbrıs’ta 3 bin konutluk projelerine başlayacaklarını ve bölgede yatırımlarının devam edeceğini belirtti.

Antalya, Bodrum, Kıbrıs ve İspanya’da devam eden projeleri olduğunu belirten Fenercioğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, “Kıbrıs’ta Ağustos’un ikinci haftasından sonra yeni bir yatırıma imza atmaya hazırlanıyoruz. Takip ettiğimiz son gelişmelere göre, Kıbrıs’a olan yabancı talebinde ciddi bir artış söz konusu. Kıbrıs’ın yerleşime yeni açılan ve turistik açısından yeni bir bölgesi olan Gaziveren’de 3.000 daire yapacağız. İlk etapta 1050 daire ile başlayarak, dört yıl içinde de etap etap bu yatırımı bitireceğiz. Yine Kıbrıs’ın farklı bölgelerinde ticari yatırımlarımız da sürecek. Gaziveren ve Girne bölgesi değer artışı gösterecek bölgelerin başında geliyor, biz Fenercioğlu A.Ş. olarak Kıbrıs’ın potansiyeline inanıyoruz.” dedi.

100’e yakın mühendisle çalışmalarına devam ettiklerini belirten Fenercioğlu, “Hali hazırda devam eden 20 projemiz var. Önümüzdeki iki yıl içinde ise hedefimiz aynı anda dünyanın farklı lokasyonlarında 50 şantiyeye çıkabilmek. Başta İstanbul lokasyonlu birçok bölgede proje hedefimiz var. Bodrum, İspanya, Kıbrıs, Antalya ve Alanya bölgesinde yatırımlarımız devam ediyor. Antalya’da yeni imara açılan Altıntaş bölgesinde projemiz mevcut. Antalya, Bodrum, Kıbrıs ve İspanya’da yeni projelere başlıyoruz.” şeklinde konuştu.